Leden 2015

Recenze; Selekce

31. ledna 2015 v 9:47 | Ta zamilovaná :) |  Knihy
Ahojte, tak jsem se rozhodla sepsat Vám se první recenzi na knihu, kterou jsem četla. Budu ráda, za každého, kdo si to přečte a napíše svůj názor :)

Tuto knihu bylo VELMI těžké sehnat. V nejbližším městě ji měli jen v jedné jediné knihovně a to v takové zapadlé ulici, kam se nebylo lehké dostat. Ale jelikož jsem strašně toužila si ji přečíst, získala jsem ji! :)
Na začátek bych měla říct, že je to dívčí román, tudíž v něm jde o lásku. Přestože mě takové věci příliš nebaví, příběh hlavní postavy mě naprosto pohltil a byla jsem šokovaná každým menším i větším zvratem, který nastal. Nutno dodat, že to bylo poprvé pod dlouhé době, co se mi chtělo u knihy plakat, křičet vzteky a občasně se smát. Docela jsem se do té knihy zamilovala, četla ji obrovskou rychlostí a fascinovala mě natolik, že jsem si ji dala na první místo mích nejoblíbenějších knih společně s trilogií Rudá jako Rubín (A to jsem četla opravdu hodně knih). Je to skvělý příběh a já jsem šťastná, že mají vyjít ještě další dva díly. Pro začátek vám ale určitě velmi doporučuju tento první díl. Nenechte se odradit začátkem, důležité je se začíst a po nějaké době se do toho opravdu zažijete. Skvělá kniha, hodnotím 10/10.

Název knihy: Selekce
Autor: Kiera Cass
Celosvětově vydáno: 2014
Počet stran: 288
Odehrává se: Budoucnost
Obsah:
Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala - a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.
Celá trilogie;

Citáty - láska ♥

15. ledna 2015 v 6:34 | Ta zamilovaná :) |  Citáty

Ahojte,našla jsem si nějaké cítáty o lásce (samozřejmě pozitivníUsmívající se) a rozhodla jsem se sem vám pár ukázek dát :) Tak co? Který se vám líbí nejvíc?

"Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život."
John Lennon
"Vidím 1000 kluků
Znám 100 kluků
Líbí se mi 10 kluků
Miluju jen 1 kluka"
-Neznámý-
"Věřím, že fantazie je silnější než vědění.
Že mýty mají větší moc než historie.
Že sny jsou mocnější než skutečnost.
Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností.
Že smích je jediným lékem na zármutek.
A věřím, že láska je silnější než smrt."
Robert Fulghum

Láska je jako němohra. Nikdy nevíme přesně, které gesto co znamená.
Vítězslav Nezval
Mám ráda začátky, protože jsou plné nadějích. První stránka nové knížky, první den v práci, když si poprvé koupíš květiny, první rande s novým mužem, první dotek, první polibek, první doušek dobrého likéru, když poprvé držíš své dítě. Mám ráda začátky, protože vím, že toho přijde mnohem víc.
-Neznámý-

"Snežení jako baletní představení"

13. ledna 2015 v 14:28 | Ta zamilovaná :) |  Deník něhy

Snežení jest baletní představeníLidem se sníh líbí a nelíbí. Milují ho a nenávidí. Hýčkají ho a proklínají. Nikdo se však neubrání kouzlu prvních padajících vloček onoho roku. Vločka je pro mne baletka. Drobounká, snad až přespříliš malá tanečnice v péřově lehounkém a čistě bílém kostýmku. Tančí na nejjemnějších proudech větru, pomalu a tak ladně, až se zdá, že létá vlastní vůlí. Lapíte-li takovouto křehkost do ruky, teplo dlaně rozpouštějíc sněhobílé krajky ji rozpláče a ať chcete či ne, připravíte ji o šaty a tedy i o krásu a něhu, jež vlastní. Jak už to také u baletek bývá, jedna jest kouzlem, ale čím více jich zříme, tím nádhernější podívaná to pro nás je. A proto se ani ti, kteří nemají zimu rádi, neubrání touze tajně přijít k oknu a zřít tuto nádheru tančící a ladně padající k zemi v čistě sněhobílých šatech. Ovšem nezapomínejme, že jak tomu jest u baletek, každá je jiná.


T.D.

"Jízda na kolečkových bruslích"

13. ledna 2015 v 14:28 Deník něhy
Jízda na kolečkových bruslích


Miluji to. Miluji ten pocit, kdy asfalt jemně masíruje kolečka mích bruslí… V té chvíli mnou od chodidel až ke krku prolétne příjemný pocit nutíc mě zaklonit hlavu a roztáhnout paže. Zatímco mě jarní vánek hladí po lícních kostech a pohrává si s nejlehčími pramínky vlasů, skromné sluneční paprsky se dotýkají mích koutků a nutí mne k úsměvu. Tento pocit si užívám, dokud nezpomalím dost na to, abych se téměř zastavila. Poté se narovnám, odrazím se tak silně, jak jen to kolečka bruslí dokážou a opět si užívám ten nádherný pocit.

T.D.