Recenze: Petr a Lucie

20. března 2015 v 20:26 | Ta zamilovaná :) |  Recenze
A je tu další recenze. Tuto knihu jsme měli jako povinnou četbu, je to velice náročné čtení, ale věřím, že se najdou i tací, kteří tento druh knih rádi. Tak pusťme se do toho :)

Jak jsem již zmínila, je důležité vědět, že tato kniha není na čtení a pochopení vůbec lehká. Takže vy, kteří čtete jen občas a jen primitivní příběhy, odstupte, abyste si neublížili. Je vydaná krátce po roce, kdy takzvaně končí vydávání knih zapadající do světové literatury. Přesto je velmi známá.
Je pravda, že ji máme jakou povinnou četbu, ale ještě předtím jsem slýchala každý týden svého kamaráda, jak z ní recituje delší úryvek. Moc se mi to líbilo, na poslech to znělo krásně a tak jsem si řekla, že číst to bude nádhera. Knihu jsem si vypůjčila v knihovně, nemělo by být těžké ji sehnat. Pustila jsem se do ní.
Začátek mě trochu nudil, pořád jsem si nebyla jistá, jestli budu číst dál, anebo s tím skončím. Ale jelikož to byla i povinná kniha, nepřestala jsem. A za to jsem moc ráda. Člověk se musí přes začátek dohrabat k příběhu, který se pomalu a jemně rozvíjí. Uznávám, že mě kniha nepohltila tolik, jako jiné, ale děj je strašně krásný a nesčetněkrát jsem byla nucena se stydlivosti hlavních postav usmívat. Velice mě překvapil konec příběhu, ale nebudu vám nic prozrazovat :)
Je to příjemné odpočinkové čtení, nepříliš dlouhé a vhodné na jarní večery. Občas je třeba si něco přečíst dvakrát, jak jsme již řekla, lehké čtení to není. Stojí to však za to a myslím, že každý romantik by si měl alespoň kousek přečíst. Hondotím 8/10.

Název: Petr a Lucie
Autor: Romaind Rolland
Počet stran: 94
Odehrává se: minulost (1918)
Obsah:
Působivý příběh tragické mladé lásky, inspirovaný bombardováním Paříže na Velký pátek v roce 1918.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anpan Anpan | Web | 20. března 2015 v 21:09 | Reagovat

Tá kniha bola super. My to ako povinné čítanie nemáme, čítala som to len tak a bolo to super. Literárny skvost :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama